کمیسیون زنان محکومیت ۱۱زندانی سیاسی از جمله ۱۰زن به زندانهای طولانی‌مدت را محکوم می‌کند
و خواستار تحقیق پیرامون مرگ مشکوک سارا تبریزی بعد از بازداشت توسط وزارت اطلاعات است
 
به‌نوشته رسانه‌های حکومتی شعبه ۳ بیدادگاه ضد انقلاب رشت ۱۱زندانی سیاسی شامل ۱۰زن را به ۶ تا ۹ و نیم سال زندان محکوم کرد. آنها در ۲۵مرداد ۱۴۰۲ در شهرهای رشت، لاهیجان، انزلی و فومن دستگیر شدند. همان زمان اداره کل اطلاعات رژیم در گیلان از دستگیری یک تیم ۱۲نفره خبر داد «که در حال برنامه‌ریزی و اقدام برای دامن‌زدن به آشوب و خرابکاری در سالگرد اغتشاشات پاییز گذشته» بودند (خبرگزاری حکومتی ایسنا – ۲۶ مرداد ۱۴۰۲).
بر اساس این احکام زهره دادرس به اتهام تشکیل گروه و اجتماع و تبانی با هدف برهم زدن امنیت ملی به ۹سال و شش ماه و ۱۰نفر دیگر هر یک به بیش از ۶سال زندان محکوم شدند. آخرین نفر تبرئه شد.
 
کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران، صدور این احکام جنایتکارانه توسط قضاییه رژیم زن‌ستیز آخوندها را قویاً محکوم می‌کند و از گزارشگر خشونت علیه زنان و گزارشگر ویژه وضعیت حقوق‌بشر در ایران و هم‌چنین هیأت حقیقت‌یاب ملل متحد و دیگر مراجع مدافع حقوق‌بشر خواستار اقدام فوری برای آزادی زندانیان سیاسی به‌ویژه زنان می‌باشد.
کمیسیون زنان هم‌چنین خواستار یک تحقیق بین‌المللی در مورد مرگ مشکوک سارا تبریزی، دختر جوانی که مدتی پس از بازداشت توسط وزارت اطلاعات پیکر بی‌جانش در خانه پدری‌اش پیدا شده بود، می‌باشد. در سالهای گذشته شمار زیادی از زندانیان سیاسی و زندانیان قیام پس از آزادی به‌نحو مشکوکی جان باختند.
 
شورای ملی مقاومت ایران- کمیسیون زنان
۱۱ فروردین ۱۴۰۳ (۳۰ مارس ۲۰۲۴)    
🙏لطفا به اشتراک بگذارید