ژنرال کیت کیلاگ بازنشسته ارتش آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز گفت: تأمین پهپادهای تهاجمی ایران به روسیه یک «مسأله قابل توجه» است.
مجری تلویزیون فاکس نیوز روز ۱۰فروردین در سوالی از ژنرال کیت کیلاگ گفت بنا به گزارش سنتکام رژیم ایران حالا هفته‌ای بیش از ۱۰۰ پهپاد پیشرفته را به روسیه می‌فروشد. این کار ایران یک مدار عمده کرملین را در جنگ با اوکراین ارتقا می‌دهد. این پهپادهای اخیر نسبتاً بزرگ هستند که ۱۱فوت طول دارند، انتحاری هستند و هزار مایل برد دارند اما نه خود این پهپادها بلکه میزان پهپادی است که کرملین به یمن کمکهای رژیم ایران دارد تولید می‌کند که مسأله است.
ژنرال کیت کیلاگ: این موضوعی قابل توجه است البته اینجا در آمریکا زیاد به آن فکر نمی‌شود... . رژیم ایران تنها پهپاد نداده بلکه به آنها استفاده از انبوه پهپادها برای حمله را تعلیم داده و آنها را به‌طرق مختلف مجهز ساخته است... ما البته یک سیستم ضد پهپاد داریم که این پهپادها را با موشک مورد حمله قرار می‌دهد اما هر موشکش چند برابر خود این پهپادها قیمت دارد. تاکنون جنگ اوکراین به‌صورت شیوه‌های قدیمی زرهی و آتشباری بوده است باید به فکر شیوه‌های جدید و تکنیک جدید باشند.
 فاکس نیوز: این پهپادها فقط برای روسیه نیستند به حوثیها هم پهپاد داده‌اند و همین شب گذشته در دریای سرخ چهار پهپاد حوثی بود که به ناوهای آمریکا پرتاب شدند، بنابراین چه باید کرد چون به‌نظر می‌رسد عملا ما به رژیم ایران میدان داده‌ایم که این بازیها را پیش ببرد. برای مقابله با ایران دیگر چه باید کرد؟
ژنرال کیت کیلاگ: یک نکته در مورد تکنیک است که با فناوری ایران در این رابطه مقابله کنید.
اما نکته دیگر این است که در هر صورت شما دیر یا زود باید با رژیم ایران برخورد کنید. تاکنون اینکار نشده است. راههای مختلف برای اینکار هست شما حتماً نباید به مرکز تهران بروید. می‌شود کارهایی کرد که به ایران پیام بدهید از این حملاتش دست بردارد. مثلا آنها کشتی جاسوسی در دریای سرخ دارند خوب این را می‌توان غرق کرد.
لطفا به اشتراک بگذارید:     
🙏لطفا به اشتراک بگذارید