روز دوشنبه ۱۳ فروردین کنسولگری رژیم آخوندی در دمشق مورد حمله هوایی قرار گرفت و با خاک یکسان شد، روابط عمومی سپاه پاسداران خامنه‌ای اسامی ۷ تن از سرکردگان و پاسداران به هلاکت رسیده را منتشر کرد، از جمله پاسدار سرتیپ محمدرضا زاهدی و پاسدار سرتیپ هادی حاجی رحیمی از سرکردگان نیروی تروریستی قدس در سوریه.
پاسدار سرتیپ محمدرضا زاهدی در سال۱۳۵۹ وارد سپاه پاسداران شد و در طول ۴۳سال گذشته در سمت‌های مختلف از جمله فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران، فرمانده قرارگاه ضدثارالله، معاونت عملیات سپاه پاسداران قرار داشته و آخرین سمتش فرمانده نیروهای سپاه پاسداران در سوریه و لبنان بوده است.
هنوز هیچ کشور یا طرفی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.
در این خصوص حسین اکبری سفیر رژیم آخوندی در سوریه در مورد این حمله گفت:
همان‌طوری که در اخبار هم منتشر شد رژیم صهیونیستی با هواپیمای اف ۳۵ از بالای منطقه جولان اشغالی با ۶ موشک ساختمان رزیدانس منزل سفیر و کنسولگری ما رو هدف قرار داد و یک ساختمان ۵ طبقه را فرو ریخت
شورای امنیت ملی رژیم هم سراسیمه جلسه‌یی برای بررسی این حمله و کشته شدن پاسدار زاهدی با حضور رئیسی برگزار کرد.
وزارت‌خارجه رژیم هم اعلام کرد که پیام مهمی به آمریکا ارسال کرده است.
وال استریت ژورنال در این زمینه با عنوان [رژیم] ایران در سوریه بهایی می‌پردازد، نوشت:
زاهدی به‌عنوان فرمانده منطقه‌یی سپاه قدس، مرد نقطه‌ای در جنگ ایران با اسراییل بود. او رئیس حزب‌الله بود، نماینده ایران که بیش از ۳۵۰۰ راکت را بدون هیچ دلیلی به شمال اسراییل شلیک کرده است، و به رژیم اسد نیز دستور می‌داد. زاهدی هم‌چنین مسئول انتقال تسلیحات ایران به حزب‌الله بود و گمان می‌رفت که روزانه با رهبر آن حسن نصرالله در تماس بود.
صاحب‌نظران و کارشناسان حمله به کنسولگری رژیم آخوندی در دمشق را نقطه عطفی در نشانه رفتن بردارها به جانب سر مار می‌دانند.
لطفا به اشتراک بگذارید:     
🙏لطفا به اشتراک بگذارید