ادامه موج اعدامها و اعتراض زندانیان در زندان دستگرد اصفهان
۱۱ اعدام در عرض یک هفته در اصفهان
شب گذشته (دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه) هنگامی که دژخیمان رژیم در زندان دستگرد اصفهان درصدد انتقال ۴ زندانی محکوم به اعدام به‌نام‌های مسعود استکی، جعفر حسین زاده، مجید رضایی و مصطفی آقامحمدی به سلول انفرادی برای اجرای حکم بودند، سایر زندانیان دست به اعتراض زده و تلاش کردند مانع انتقال آنها شوند. روز قبل از این (یکشنبه ۱۶ اردیبهشت) دژخیمان خامنه‌ای یک زندانی به‌نام حسین بایزیدی را در همین زندان حلق‌آویز کردند. به این ترتیب شمار زندانیان اعدام شده در زندان اصفهان در یک هفته (۹ تا ۱۶ اردیبهشت) دست‌کم به ۱۱تن می‌رسد.
از سوی دیگر زندانی سیاسی محمود مهرابی که در زندان دستگرد اصفهان محبوس است روز ۱۶ اردیبهشت توسط شعبه ۵ بیدادگاه ضد انقلاب رژیم در اصفهان به اعدام محکوم شد. امروز سایت آفتاب نیوز رژیم در توجیه این حکم جنایتکارانه نوشت: «این فرد در آشوبهای سال ۱۴۰۱ در فضای مجازی اقدام به انتشار مطالبی اعم از آموزش استفاده از سلاحهای دست ساز، دعوت به تخریب اموال عمومی، تحریک مردم به جنگ و کشتار و توهین به مقدسات کرده است»... محمود مهرابی ۳۵ساله از سال ۹۶ تاکنون بارها دستگیر شده است.
مقاومت ایران بار دیگر خواهان اقدام فوری کمیسر عالی و شورای حقوق‌بشر ملل متحد، گزارشگر ویژه ملل متحد درباره حقوق‌بشر در ایران، برای نجات جان زندانیان زیر اعدام به‌ویژه زندانیان سیاسی است و بار دیگر بر ضرورت بازدید هیأت حقیقت‌یاب بین‌المللی از زندانهای ایران و دیدار با زندانیان تأکید می‌کند.
 
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ 
لطفا به اشتراک بگذارید:     
🙏لطفا به اشتراک بگذارید