Open menu
شهریور 22, 1401

تبیین جهان - #مسعود_رجوی - قسمت و چهل و ششم - فصل…

in تبیین جهان

by Super User

فصل اول: علم و فلسفه درباره فلسفه اول بگویم که برای تشریح مطلب و تفهیم…
شهریور 13, 1399

مسعود رجوی - زیارت وارث در شب عاشورا در جمع مجاهدین -…

زیارت وارث خیلی زیارت بامعنایی‌ست. وارث یعنی پرچمداری تکامل در آن دوران، از طریق وارث…
شهریور 18, 1401

تبیین جهان - آموزشهای ایدئولوژیکی مجاهدین خلق ایران - مسعود رجوی -…

in تبیین جهان

by Super User

رهایی (جوهر تطبیق) مفهوم رهایی در فصل قبل به اندازه کافی در مورد تطبیق، به‌عنوان…
اسفند 13, 1398

مسعود رجوی: پرپر شدن فرزندان ایران و مردم محروم و بی‌پناه، اینست…

مسعود رجوی: پرپر شدن فرزندان ایران و مردم محروم و بی‌پناه، اینست فاجعه و عملکرد…
 
اگر یادتان باشد در فاز سیاسی، ۵۰-۶۰نفر را کشتند،بعدم می‌خوردیم و دم برنمی‌آوردیم، سه،چهار هزار تا قبل از ۳۰خرداد زندانی شکنجه شده داشتیم البته خمینی آن زمان کارش را تحت عنوان مردم و مردم پیش می‌برد. در روز ۳۰خرداد هم دیگر دید آن امت همیشه در صحنه فایده‌ای ندارد و فرمان خمینی که از رادیو خوانده شد این بود که به اذن ولایت‌ فقیه سپاه‌ پاسداران انقلاب‌ اسلامی آتش می‌گشاید بر روی منافقین والا‌آخر.
ما در فاز سیاسی نهایت انضباط و نهایت متانت و صبر و بردباری را بکار بردیم، یادتون هست که بعد از این‌که تحریم کردیم قانون اساسی را، قانون اساسی ولایت‌ فقیه را، گفتیم آقا ما تحریم کردیم. خیلی خمینی پیغام و پسغام فرستاد که اینکار را نکنید، نمی‌توانیم که، خوب بعد ما به گونه دموکراتیک گفتیم آقا چون قصد قهر نداریم
قانون اساسی را قبول نداریم. تحریم کردیم ولی چون که رژیمت هنوز مشروعیت سیاسی دارد، مشروعیت سیاسی دارد یعنی این‌که زمان مبارزه قهرآمیز با آن نرسیده، نه مشروعیت تاریخی، نه مشروعیت ایدئولوژیک چون مجاهدین از اول این را قبول نداشتند که این رژیم مشروعیت ایدئولوژیک به‌معنی اسلامی داشته باشه، گفتند این اسلام نیست که این دجال گری است، این ارتجاع است، گفته‌ایم که مشروعیت تاریخی نداره، ولی ما دست به سلاح نمی‌بریم تا روز «ر» خوب وارد انتخابات ریاست‌جمهوری شدیم.
یادتان هست که کاندیدای مجاهدین در آن موقع که خود من بودم از حمایت تمامی نیروهای دموکراتیک، ترقی خواه، انقلابی و اپوزیسیون برخوردار بودیم. مثلاً تمام احزاب کردستان،کلیمی‌ها،‌ مسیحی‌ها غیر از آنهایی که با رژیم بودند، همدست بودند، روشنفکران کلیمی، اطلاعیه‌ها هست. مجاهدین آن زمان لابد دیدید وقتی کار جدی شد خمینی با فتوا وارد شد به کسی که خطابش به من بود به ولایت‌ فقیه رأی نداده و اعتقاد نداره نمی‌تواند شرکت کند ما هم منتظر همین بودیم،گفتیم آقا ما نخواستیم خواستیم که فاش بشه که موضوع چیه. هدف رئیس‌جمهور شدن این و آن نبود می‌گفتیم شعار آزادی است ولاغیر، به‌صورت کاملاً تیز، ‌یک‌پایه، مونیستی یعنی یگانه که پس ما رفتیم پای انتخابات ریاست‌جمهوری، وزیر کشور آن موقع رفسنجانی بود من رفتم دیدنش برای اعتراض، گفتم آقا مگه شما ثبت نام نکردید کاندیدها را، گفت چرا، گفتم پس این چه وضعش است، گفت خوب امام فوق قانونن. من چکار کنم. ما می‌خواستیم که قهر و برخورد مسلحانه پیش نیاد بعد بهانه کرد خمینی که آقا شما سلاح دارید اگر یادتون باشه چندی قبل از۳۰خرداد من خودم نامه‌یی نوشتم و گفتم که، آقا اگر مشکل سلاحه، بفرمائید این سلاحهای ما اجازه بفرمائید بیائیم خانه‌تان، خدمتتان آنجا حرفها را بزنیم، نه حرف خودمان رو، حرف ملت ایران را، برایش لیست کرده بودیم که حرفهایمان چیه، حقوق زنان، حقوق ملیتها، ‌سرکوب، اعدام، شکنجه، ‌فقدان امنیت اجتماعات، ‌اینها همه اسنادش هست بعد دیدید خمینی آمد تلویزیون و گفت شما چرا، من می‌آیم خدمتتان، معلوم بود که تصمیمش را برای ۳۰خرداد گرفته، جواب ما هم روشن است، در مورد آزادی و استقلال ایران هیچگونه کوتاه آمدنی نه، نه،نه به هر قیمت.
دست زدن حضار
و همه قیمتش، خوب این راه رو باید برویم، مگه چاره دیگه‌ای هست، مگه ما قهر را خواستیم، می‌گفتیم آقا حرف ما اینه آزادی چی شده، آخه مردم می‌گفتند آزادی، یا این‌که تو می‌گویی که اسلام نیست که، چه کسی گفته این اسلام است، کجای اسلام گفته روسری یا تو سری.
آذر 02, 1401

مسعود رجوی: روزگار قیام و قطعی‌ترین نبرد به هر قیمت با حداکثـر…

https://youtu.be/8wOdLY6BlsI?t=59مسعود رجوی - ۲۹ آبان ۱۴۰۱ روزگار قیام و قطعی‌ترین نبرد به هر قیمت با…
آذر 02, 1401

آموزش برای نسل جوان (شماره ۱۹) - #مسعود_رجوی - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

فرافکنی و وارونه‌گویی خامنه‌ای پس از سیلی آتشین قیام درآویختن به مصدق برای شبیه‌سازی دجالگرانهٔ…
آبان 22, 1401

#مسعود_رجوی: ترس و وحشت خلیفهٔ فرتوت و مفلوک از ارتباط با #مجاهدین…

مسعود رجوی-۲۰ آبان ۱۴۰۱ منتهای درماندگی خلیفهٴ فرتوت ارتجاع در برابر قیام و کانون‌های‌شورشی درخواست…
آبان 10, 1401

مسعود رجوی: وقت عزا نیست که هنگامه خشم است، پیام به دانشجویان…

https://youtu.be/EEvz4JlqMDA?t=294مسعود رجوی - ۸آبان ۱۴۰۱ وقت عزا نیست که هنگامه خشم است پیام به دانشجویان…
آبان 07, 1401

#مسعود_رجوی: سناریوی ضدتظاهرات حکومتی برای بهره‌برداری از کشتار زائران شاهچراغ، مقدمهٔ قتل‌عام…

مسعود رجوی معلوم شد سناریوی ضدتظاهرات حکومتی در روز جمعه برای بهره‌برداری از کشتار زائران…
مهر 24, 1401

مسعود رجوی: کوکتل جواب زرهی و گله‌های موتوری - ناچار شدن شیخ…

https://youtu.be/wxU2LgoQbCk?t=2مسعود رجوی-۲۳ مهر ۱۴۰۱ کوکتل جواب زرهی و گله‌های موتوری ناچار شدن شیخ هم‌چون شاه…