درگذشت و جاودانگی خواهر پاکباز مجاهد خجسته میرزاباقری 
عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین خلق ایران
مجاهد پاکباز و قهرمان، خجسته بانو میرزا باقری عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین خلق ایران پس از ۳۸سال مبارزه حرفه‌یی و تشکیلاتی و پس از ۵سال استقامت در مقابله با بیماری روز دوشنبه اول خرداد ۱۴۰۲ در آلبانی جاودانه شد و به همرزمان صدیق و شهیدش در اشرف و لیبرتی پیوست.
خواهر مجاهد خجسته میرزاباقری متولد ۱۳۳۶ در تهران و دانش آموختهٔ دندانپزشکی بود که از سال۱۳۶۴ به‌طور حرفه‌یی و تمام وقت برای رهایی خلق و میهن اسیرش از چنگال دیکتاتوری آخوندی به مجاهدین پیوست. او طی ۳۸سال در بخشهای مختلف سازمان و ارتش آزادیبخش ملی مسئولیتهای گوناگونی را برعهده داشت.
خجسته میرزاباقری در شمار زنان مجاهدی بود که پیشتاز و راهگشای نبرد آزادیبخش شدند و از جمله در عملیات بزرگ آفتاب و چلچراغ و فروغ جاویدان شایستگی درخشان خود را به اثبات رساندند. او هم‌چنین در سلسله عملیات تدافعی مروارید و بر جای خود نشاندن نیروهای مهاجم رژیم ولایت فقیه شرکت داشت و دلیرانه جنگید.
وی در دوران پایداری پرشکوه در اشرف و لیبرتی در برابر حملات دست‌نشاندگان و دژخیمان ولایت فقیه به سرکردگی دژخیم قاسم سلیمانی در ۶ و۷ مرداد۱۳۸۸ و ۱۹فروردین ۱۳۹۰ قهرمانانه مقاومت کرد و به مدت ۹۲روز در اعتصاب‌غذای سال۱۳۹۲ شرکت داشت.
فراتر از همهٔ اینها، عبور سرفرازانه و پیروزمندانه این زن قهرمان انقلابی مجاهد خلق از آزمایش‌های پیاپی در طول حیات مبارزاتی و انقلابی‌اش بود که در همهٔ آنها ارتجاع و بورژوازی را بور و کور بر جای گذاشت.
خانم مریم رجوی با تسلیت به‌مناسبت درگذشت مجاهد صدیق و قهرمان پاکباز خجسته میرزا باقری از اعضای شورای مرکزی سازمان مجاهدین خلق ایران تأکید کرد: زنان پاکباز و فداکار و شجاعی چون خجسته، که هر چه دارند برای آزادی خلق و میهنشان در طبق اخلاص و صدق و فدا می‌گذارند، محکم‌ترین تضمین برای پایداری نبرد آزادیبخش و برای رهایی ایران از ستم شیخ و شاه و تحقق آزادی و حاکمیت جمهور مردم هستند. یقین دارم که شورای مرکزی و همرزمان مجاهدش، با درس گرفتن از ایستادگی و صبر جمیل او جایش را پر خواهند کرد.